• oblasti
  • město
  • termín
Letní škola zvládání stresu – dejte se do pohody
Kód: 111.18.O890.040.01
02.08.18
Uherské Hradiště
40 h
Lektor
Bc. Michal Šalplachta DiS.

Diplomovaný psychoterapeut v poradenství a psychoterapii zaměřené na člověka.

Supervizor, poradce, lektor a psychoterapeut. Mým profesním posláním je přispívat k rozvoji lidí, týmů a organizací. Za základní nástroje při své práci považuji sebepoznání, reflexi vlastní zkušenosti, otevřený dialog s druhými. Rád poskytuji zdroje inspirace a srozumitelné modely pro uchopení reality. Mým cílem je podporovat kultivaci vlastní osobnosti a posílení schopností duševní práce.

Co mi kurz přinese?
Získáte širokou paletu znalostí a dovedností, které vám pomohou zvládat stres a pečovat o svoji duševní pohodu. Naučíte se využít moudrost svého těla k efektivnímu zvládání životních nároků. Naučíte se využívat situací, které vás stresují, k vlastnímu rozvoji. Naučíte se zvládat stres ve vztazích a v komunikaci. Zjistíte jak při zvládání stresu pracovat s jídlem a jak funguje psychosomatika.
Anotace kurzu
Straší vás stres? Dejte se do pohody. Letní škola zvládání stresu vám přináší soubor pěti kurzů zaměřených na nejdůležitější věc ve vašem životě - na zvládnutí nároků života a stresu, který vám život přináší. Absolventi těchto kurzů často končí větou „to by měl absolvovat úplně každý.“ Naučit se zvládat stres znamená naučit se zvládat život.

Přehled jednotlivých kurzů:

2. 8. 2018 - Straší vás stres? Dejte se do pohody a naučte se relaxovat

Stres nás provází každý den jak v práci, tak v osobním životě. Na kurzu se dozvíte, jak stres funguje. Jak ho zvládnout a jak ho využít ke svému rozvoji. Naučíte se: Antistresové cvičení, Autogenní trénink, Svalově progresivní relaxaci a praktické krátké relaxace.

9. 8. 2018 - Zvládněte stres s Mindfulness

Mindfulness je jedním z nejúčinnějších nástrojů ke zvládání stresu. Mindfulness, česky všímavost nebo též plné uvědomění, je schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku, bez hodnocení, posuzování nebo očekávání. Na kurzu se naučíte základní meditativní a nemeditativní techniky jak rozvíjet mindfulness a využít ji ke zvládání stresu.

16. 8. 2018 - Focusing – využijte moudrost těla ke zvládání života

Fokusing je metoda dialogu mezi myslí a tělem, která pomáhá využít moudrost těla ke zvládání života, stresu a emocí. Díky focusingu objevíte moudrost, kterou k vám denně promlouvá vlastní tělo. Naučíte se využít vlastní emoce, vést s nimi dialog.

23. 8. 2018 - Nenechte se vytočit – zvládání stresu v komunikaci

Naučíte se jak zvládat stres v komunikaci a jak ho využít k lepšímu sebeprosazení a k budování dobrých vztahů. Jak zvládnout konfliktní situace v komunikaci s dospělými i dětmi. Zjistíte jak komunikací ovlivnit mozek druhého člověka.

30. 8. 2018 - Stress na talíři

Jak souvisí stress a emoce s jídlem. Jak jídlo ovlivňuje naši náladu a životní spokojenost. Jak nás ovlivňují střevní bakterie a náš enterální (střevní) nervový systém. Jaký mají potraviny vliv na náš stres. Jak zvládat potravinový stress. Jak využít stravu ke zvládání stresu.

Jednotlivé kurzy je možné absolvovat samostatně nebo si objednat tento balíček za výhodnou cenu.
Možnost přihlášení na jednotlivé přednášky hledejte v sekci aktuální kurzy - kategorie - ostatní dle názvů jednotlivých přednášek.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pro zájemce o osobní rozvoj, kteří se chtějí naučit zvládat stres a emoce.
Přednášky

02.08.18 08:30 - 15:00
Straší vás stres? Dejte se do pohody a naučte se relaxovat

09.08.18 08:30 - 15:00
Zvládněte stres s Mindfulness

16.08.18 08:30 - 15:00
Focusing – využijte moudrost těla ke zvládání života

23.08.18 08:30 - 15:00
Nenechte se vytočit – zvládání stresu v komunikaci

30.08.18 08:30 - 15:00
Stress na talíři

Letní škola zvládání stresu – dejte se do pohody
02.08.18
Marlin s.r.o., Města Mayen 1536, Uherské Hradiště 686 01
3 934,- Kč bez DPH
4 760,- Kč s DPH
Počet volných míst: 20

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím