• oblasti
  • město
  • termín
Prevence syndromu vyhoření v praxi pomáhajících pracovníků
Kód: 111.17.M173.008.01
12.12.17
Uherské Hradiště
8 h
Lektor
Mgr. et Bc. Renáta Bělohlávková

Od roku 2006 do roku 2016 pracovala jako odborná pracovnice vzdělávání, lektorka (se specializací na sociální služby a poradenské programy pro dlouhodobě nezaměstnané) a manažerka (v Národních a regionálních individuálních projektech) pro naši společnost. Od srpna 2016 pracuje jako OSVČ a s naší společností je v intenzivní externí spolupráci. V současné době působí jako lektorka vzdělávání dospělých v oblasti sociálních služeb (lektoruje akreditované kvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách a odborné sociální semináře), sociální práce a pomáhajících profesí, zabývá se poradenskou a terapeutickou činností. Je lektorkou a testerkou v programu European Care Certificate (Evropský certifikát v sociální péči). Na vysoké škole vystudovala pedagogiku a sociální práci a také doplňkové pedagogické studium vychovatelství. Kromě dlouholeté praxe ve vzdělávání dospělých pracovala jako pedagog volného času v oblasti školství a také v sociálních službách, jako sociální pracovnice a vedoucí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Absolvovala velké množství odborných kurzů a výcviků.

Co mi kurz přinese?
Absolvent se orientuje v problematice prevence syndromu vyhoření v praxi pomáhajících pracovníků. Absolvent dovede charakterizovat příčiny stresu v profesi pomáhajících pracovníků, popsat fáze vývoje syndromu vyhoření a na příkladech uvést dopady na práci s klientem. Absolvent se zapojí do nácviku technik prevence syndromu vyhoření.
Anotace kurzu
Kurz je určen pro vedoucí pracovníky sociálních služeb, sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách. V rámci jednodenního kurzu jsou účastníci seznámeni s problematikou prevence syndromu vyhoření v praxi pomáhajících pracovníků. Kurz se věnuje krátkému teoretickému vymezení stresu a syndromu vyhoření v pomáhajících profesích. Stěžejní část kurzu se zaměřuje na prevenci a intervenci syndromu vyhoření v praxi. Jde o nácvik relaxačních technik, technik práce se stresem, metod bleskové relaxace jako první pomoci a technik pro akutní stresové situace. Maximální počet účastníků 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Pro vedoucí pracovníky sociálních služeb, sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.
Přednášky

12.12.17 08:30 - 15:00
Prevence syndromu vyhoření v praxi pomáhajících pracovníků.

Prevence syndromu vyhoření v praxi pomáhajících pracovníků
12.12.17
Marlin s.r.o., Města Mayen 1536, Uherské Hradiště 686 01
1 090,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 8

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím