• oblasti
  • město
  • termín
Proč mindfulness v pomáhajících profesích
Kód: 621.17.M243.004.01
14.12.17
Pardubice
4 h
Lektor
Michal Šalplachta DiS.

Diplomovaný psychoterapeut v poradenství a psychoterapii zaměřené na člověka.

Supervizor, poradce, lektor a psychoterapeut. Mým profesním posláním je přispívat k rozvoji lidí, týmů a organizací. Za základní nástroje při své práci považuji sebepoznání, reflexi vlastní zkušenosti, otevřený dialog s druhými. Rád poskytuji zdroje inspirace a srozumitelné modely pro uchopení reality. Mým cílem je podporovat kultivaci vlastní osobnosti a posílení schopností duševní práce.

Co mi kurz přinese?
Na kurzu se dozvíte o tom, co je to mindfulness. Jaké jsou její přínosy a možnosti využití v pomáhajících profesích. Dozvíte se o možnostech tréninku mindfulness a jeho přínosech pro profesní a osobní rozvoj. Vyzkoušíte si jednoduché techniky tréninku mindfulness.
Anotace kurzu
Mindfulness, česky všímavost, je v současnosti jedním z nejvíce se rozvíjejících konceptů v oblasti rozvoje lidského potenciálu, který nalézá uplatnění v oblasti sociálních služeb, sociální práce, zdravotnictví a školství. Opakem všímavosti je nevšímavost. Nevšímavého člověka řídí autopilot, je roztržitý, nepřítomný, impulzivní. Všímavost je podkladem pro správné využití všech duševních schopností. Rozvoj všímavosti přispívá ke zlepšení schopnosti zvládat stres, zvládat emoce, zvládat komunikaci, zlepšuje pozornost, zmenšuje počet chyb a chybných rozhodnutí, rozvíjí empatii a soucit. V neposlední řadě všímavost přispívá k celkové životní pohodě, k psychickému i tělesnému zdraví. Kurz se zaměřuje na základní seznámení s konceptem mindfulness. Jedná se o neakreditovaný kurz. Maximální počet účastníků 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen vedoucím pracovníkům sociálních, zdravotních a školských zařízení, sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, zdravotnickým pracovníkům, pedagogickým pracovníkům a dalším odborným pracovníkům sociálních služeb i osobám pečujících o osobu blízkou.
Přednášky

14.12.17 09:00 - 12:00
Proč mindfulness v pomáhajících profesích

Proč mindfulness v pomáhajících profesích
14.12.17
Marlin s.r.o., Jana Palacha 1552, 530 02 Pardubice
165,- Kč bez DPH
200,- Kč s DPH
Počet volných míst: 12

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím