• oblasti
  • město
  • termín
Specifika komunikace se seniory včetně základů augmentativní komunikace - 2denní
Kód: 111.18.M159.016.01
16.05.18
Uherské Hradiště
16 h
Lektor
Mgr. Dagmar Lukešová

Na vysoké škole vystudovala obor speciální pedagogika a andragogika, má kvalifikaci také jako zdravotní sestra. Dlouhodobě pracuje v oblasti sociálních služeb a má několikaleté zkušenosti jako lektorka v kurzech pro pracovníky pomáhajících profesí. Má dlouholeté zkušenosti s přímou prací s cílovou skupinou seniorů – věnovala se práci pečovatelky a zdravotní sestry v domácí péči o seniory, práci terapeutky a sociální pracovnice.

Co mi kurz přinese?
V rámci dvoudenního kurzu jsou účastníci seznámeni s problematikou specifik komunikace se seniory, včetně základů augmentativní komunikace.
Anotace kurzu
První den kurzu se věnuje vymezení pojmu stárnutí a stáří, psychologickým aspektům stáří, změnám ve vnímání řeči z hlediska latence a obsahu odpovědí, paměti, učení a kognitivní oblasti. Druhý den se zaměřuje na paměť, učení a kognitivní oblast, zákonitosti vedení rozhovorů se seniory, význam řeči těla, základním principům používání augmentativní komunikace a volbě technik a pomůcek. Pro usnadnění uplatnění poznatků v praxi účastníků se kurz věnuje praktickému nácviku technik komunikace se seniory.
Maximální počet účastníků: 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pro vedoucí pracovníky sociálních služeb, sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách působících ve službách sociální péče.
Přednášky

16.05.18 08:30 - 15:00
Specifika komunikace se seniory včetně základů augmentativní komunikace

17.05.18 08:30 - 15:00
Specifika komunikace se seniory včetně základů augmentativní komunikace

Specifika komunikace se seniory včetně základů augmentativní komunikace - 2denní
16.05.18
Marlin s.r.o., Města Mayen 1536, Uherské Hradiště 686 01
2 290,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 17

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím