• oblasti
  • město
  • termín
Úvod do sociální rehabilitace v práci s uživatelem sociální služby
Kód: 411.17.M219.008.01
24.11.17
Olomouc
8 h
Lektor
Mgr. et Mgr. Lenka Javůrková

Na vysoké škole vystudovala obor sociální práce a sociální pedagogika, dále doplňkové pedagogické studium – pedagogika a psychologie. Dlouhodobě se věnuje lektorské a poradenské činnosti v sociální oblasti, ve vzdělávání dospělých, působila mimo jiné jako lektorka na Univerzitě třetího věku Hradec Králové. Absolvovala řadu odborných vzdělávacích programů, včetně kurzu Znakové řeči a semináře supervize. Má bohaté zkušenosti v přímé práci s klienty v různorodých organizací poskytujících sociální služby (např. domovy pro seniory, domov na půli cesty, občanské sdružení pro pomoc nezaměstnaným ad.)

Co mi kurz přinese?
Absolvent má doplněnu a prohloubenu kvalifikaci pro výkon přímé práce s klienty sociálních služeb. Absolvent se orientuje v problematice sociální rehabilitace. Absolvent dovede charakterizovat sociální rehabilitaci a psychosociální potřeby uživatele. Absolvent dovede popsat možnosti prevence vzniku a prohlubování závislosti uživatele na poskytované pomoci. Absolvent uvede příklady aktivit podporujících nezávislost a samostatnost uživatele.
Anotace kurzu
Kurz je určen pro vedoucí pracovníky sociálních služeb, sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách a pečující osoby. Jednodenní kurz seznamuje s problematikou sociální rehabilitace v práci s uživatelem sociální služby. Kurz se věnuje úvodu do problematiky – vymezení sociální rehabilitace a psychosociálních potřeb uživatele. Dále se zaměřuje na prevenci vzniku a prohlubování závislosti uživatele na poskytované pomoci a možnostmi rozvoje nezávislosti a samostatnosti uživatele.
Pro koho je kurz určen?
Pro pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky a vedoucí pracovníky.
Přednášky

24.11.17 08:30 - 15:00
Úvod do sociální rehabilitace v práci s uživatelem sociální služby

Úvod do sociální rehabilitace v práci s uživatelem sociální služby
24.11.17
Marlin s.r.o., Stupkova 413/1a, 779 00 Olomouc
1 090,- Kč bez DPH
osvobozeno od DPH
Počet volných míst: 12

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím